راه اندازی لینک های وایرلس رادیویی

امروز در این پست به بررسی راه اندازی لینک های وایرلس رادیویی پرداخته‌ایم. پس اگر به این مطلب علاقه دارید تا انتها با ما همراه باشید.

امروزه نیاز به برقراری ارتباطات راه دور بین شعب مختلف سازمان‌ها و شرکت‌ها بیش‌ از پیش احساس می‌شود.در نظر بگیرید انبار یک شرکت در ساختمان ای دورتر از محل اصلی شرکت واقع شده است، در چنین حالتی استفاده از لینک وایرلس رادیویی جهت برقراری ارتباطی شبکه این دو ساختمان امکانات زیر را برای آن شرکت فراهم می کند:

 • انتقال تصویر دوربین های انبار به دفتر اصلی و ضبط تصاویر دوربین ها
 • داشتن داخلی تلفن جهت برقراری تماس های رایگان با دفتر اصلی
 • ارتباط نرم افزار انبارداری یا حسابداری و یا … اتوماسیون با سرور در دفتر مرکزی
 • انتقال سیستم انبار داری به شبکه دامین کنترولر و استفاده از فایل ها و پرینترهای به اشتراک گذاشته شده
 • برقراری ارتباط VOIP بین دفاتر ساختمان
لینک های وایرلس رادیویی

با گسترش تکنولوژی وایرلس، ساختمان ها به‌صورت وایرلس رادیویی با هزینه‌ای بسیار پایین‌تر نسبت به استفاده از لینک‌های اجاره‌ای و بسیار امن‌تر از بستر اینترنت که درگذشته مورداستفاده قرار می‌گرفتند، فراهم‌شده است.

در این نوع از ارتباطات شما می‌توانید هر نوع داده‌ای که قابلیت تبدیل به پروتکل IP را دارا می باشد را انتقال دهید .

اما به‌طور خلاصه از مزایای این روش می‌توان به نکات زیر اشاره کرد :

 • استقلال و وابسته نبودن به بستر های مخابراتی
 • کاهش محسوس و قابل‌توجه هزینه‌ها در طولانی‌مدت
 • پهنای باند اختصاصی
 • سرعت بالاتر
 • مقرون‌به‌صرفه بودن با توجه به کیفیت بهتر
لینک های وایرلس رادیویی
وایرلس رادیویی

این روش به صورت نقطه به نقطه (point to point) بین دو ساختمان یا یک نقطه به چند نقطه (point to Multi point) بین چندین ساختمان برقرار می گردد.

 • در لینک های وایرلس از فرکانس های آزاد و مجاز 2.4 و 5.8 گیگاهرتز استفاده می شود . تجهیزات مورد نظر نیز در این فرکانس ها کار می کنند.
 • در شرایطی که قاصله لینک های وایرلس بیش از 50 کیلومتر باشد می متوان یا اخذ مجوز از سازمان تنظیم مقررات رادیویی و اجاره فرکانس از لینک های وایرلس مایکروویو استفاده نمود.
 • در صورتی که امکان برقراری لینک های وایرلس رادیویی بین شعب سازمان شما به دلیل فاصله های بیشتر از 50 کیلومتر یا موانع در مسیر وجود نداد می توان از روش های بسترهای امن ارتباطی استفاده کرد. 
وایرلس رادیویی

جهت راه اندازی لینک های وایرلس رادیویی همکاران ما در هزارسو با پیش بینی نیاز پروژه در حال و آینده، طرحی مهندسی‌شده ارائه می دهند که در آن فاصله بین نقاط، تداخل فرکانسی، دید مستقیم، امنیت و پهنای باند مورد نیاز در نظر گرفته شده است.

 همچنین خدمت دیگری که فروشگاه مجازی سازان و برای سهولت حال مشتریان در راه اندازی لینک های وایرلس انجام داده، امکان تنظیم و کانفیگ رادیو های وایرلس هنگام خرید تجهیزات است که باهزینه ای بسیار پایین برای لینک وایرلس نزدیک و ساده قابل استفاده می باشد. این تنظیم با 2 عدد از هر یک از رادیو های SXT Lite5 , LHG5 , Dynadish ,SXTsq Lite5 و … قابل عرضه می باشد.

 

وایرلس یکپارچه

راه اندازی شبکه های وایرلس در سطح داخلی (Indoor) اقتضائات خاصی دارد که آن را تبدیل به حوزه ای تخصصی و مجزا از شبکه‌های سیمی کرده است.

در سطح شبکه‌های Inodor، یکپارچگی شبکه در ساختمان‌های چند طبقه، تضمین پوشش شبکه در تمامی ساختمان، تضمین پایداری شبکه برای تمامی کاربران متصل به آن، برقراری امنیت شبکه‌ی بی سیم و … از جمله اقتضائات موجودند.

 

 تیم فنی مجازی سازان با داشتن کادر متخصص و مجرب در زمینه های نام برده شده  می تواند با بررسی و امکان سنجی کارشناسی و مشاوره  به شما را در انتخاب بهترین بستر و سرویس از نظر پهنای باند و هزینه راهنمایی کند .همچنین با برقراری انواع پروتکل های tunneling ، امنیت بستر شما را تضمین نماید.